KAYSERİ SARIZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÖKHAN TÜRKDÖNMEZ’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÖKHAN TÜRKDÖNMEZ’İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Başöğretmen ATATÜRK “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir; topluma, milletime öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anın” sözü  mesleğimizin değerini, önemini ve sorumluluğunu en güzel bir şekilde ortaya koymaktadır.

 Türk Millî Eğitim Sisteminin odak noktası sizsiniz. Ülkemizin geleceğini hazırlayan, ailede ilk taslağı verilmeye çalışan kültürel kimliğin profilini çizen tek görevli olan mimar; bunu işleyen ve yapan insan mühendisi de sizsiniz. Bunun için göreviniz kutsaldır. Çünkü en seçkin ve yüce varlık olan insanın yavrusunu, gencini; kendi kültürünün özü ve temeli olan millî ve manevî değerlerimiz, inançlarımız ve insanlığın ortak ideallerine göre yetiştiriyor ve yönlendiriyorsunuz.

Çocuklarımız, önce iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olmayı sizden öğrenmektedir. Ailesi dışında örnek aldığı ilk model sizsiniz. Çocuklarımıza amaç ve yön veren, toplumun bir üyesi olma bilincini ve sorumluluk duygusunu aşılayan da sizlersiniz.

 Sizler ömrünüz boyunca, iyilik, doğruluk ve sorumluluk içinde, insana ve topluma amaç ve yön veren rehberlerden en önde gelenisiniz.

Sizi yüceltmek ise, insanı ve toplumu yüceltmektir. Sizi sevmek insanlığı, bayrağı, bağımsızlığı, özgürlük ve demokrasiyi sevmektir. Öğretmenimize hizmet etmek, insanlığa hizmet etmektir. Bu gerçeği anlayabilen, görebilen öğretmenine ve eğitime değer veren bir toplum, bu gününü mutlu ve huzurlu; geleceğini ümitli ve güvenli kılmış demektir. Sarız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm kurumlarımızda gerçekleştirmek istediğimiz temel ülkümüz eğitimi ve öğretmeni yüceltmektir.

 

Başta görev yaptığımız meslektaşlarım olmak üzere yurdumuzun her köşesinde bayrağımızı, istiklal marşımızla dalgalandıran tüm öğretmenlerimizin ve emeklilerimizin öğretmenler gününü en iyi dileklerimle kutluyor. Aramızdan ebediyen ayrılan öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.

 

 

Hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum.

 

Gökhan TÜRKDÖNMEZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

YENİ MAH. CUMHURİYET CAD. NO 2 SARIZ / KAYSERİ - 0352 561 20 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.