KAYSERİ SARIZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÖKHAN TÜRKDÖNMEZ’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÖKHAN TÜRKDÖNMEZ’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919 “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen bir önder ile yürüyen bir halkın, onur mücadelesinin başlangıç zamanıdır.

 

Bugün Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük tutkusu, birlik ve beraberlik ruhu ile Samsun’da başlayan ve dalga dalga tüm yurda yayılan Kurtuluş ateşinin ve direnişinin öyküsüdür.

19 Mayıs; geçmişi, tarihin çok eski devirlerine dayanan milletimizin yeniden doğuşunun simgesidir.

 

Sevgili gençler;

Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Cumhuriyet sizlere emanet edilmiştir.  Onu sonsuza kadar korumak en önemli göreviniz olmalıdır. Ülkemizi bilgi ve teknoloji çağı olarak adlandırılan 21. Asırda çağdaş bir toplum haline getirmek için var gücünüzle çalışınız. Şanlı tarihimizi kanları ve canları ile yazanları unutmayınız. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkınız. Ülkemizin fertleri arasında sevgi, saygı, iyi niyet ve hoşgörüyü esas alan bir anlayışı benimseyiniz. Sizlere güvenimiz tamdır.

 

Ben de gençlerimizin bu vatana her daim hizmet edecekleri inancıyla “ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI”nı kutluyor ve başta Cumhuriyetimin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşı’nın bütün kahramanlarını, rahmet, saygı ve şükranla anıyorum.

 

 

 

Gökhan TÜRKDÖNMEZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

YENİ MAH. CUMHURİYET CAD. NO 2 SARIZ / KAYSERİ - 0352 561 20 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.