KAYSERİ SARIZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi.

İlköğretim Haftası Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi.
İlköğretim Haftası Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi.

Sarız İlçemizde 14-18 Eylül tarihleri arası İlköğretim Haftası olduğundan. Atattürk Parkında Atatürk Büstü Önünde Çelenk Sunma Töreni Düzenlendi. Çelenk Sunma Programına İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Amiri,Şube Müdürü,  Merkez okul müdürleri, Öğrtmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan TAHTAOĞLU tarafından konuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan TAHTAOĞLU İlköğretim Haftası dolaysıyla konuşma yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan TAHTAOĞLU yaptığı konuşmada " İçinde bulunduğumuz bu hafta ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de ilköğretim haftası olarak coşkuyla kutlanmaktadır.

Yeni bir eğitim öğretim yılının ilk gününde en az öğretmenliğimin ilk günleri kadar siz değerli meslektaşlarımla ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın gurur ve heyecanını yaşıyorum. Öncelikle bu heyecanı paylaşmak için burada olduğunuz için çok teşekkür ediyor ve sizleri en kalbi duygularla saygıyla selamlıyorum. İlköğretim Haftası Kutlu Olsun.

İlköğretim; Okumanın, anlamanın, görmenin ve görebildiğinden anlam çıkarmanın, ders almanın, düşünmenin, zekâyı terbiye etmenin,  kültürün temellerinin atıldığı yerdir.

İlköğretim öğrencileri hayata ve üst öğrenime hazırlayan 6-14 yaşları arasında zorunlu eğitim çağını kapsar. Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren Başöğretmen Atatürk' ün önderliğinde başlatılan okuma-yazma ve eğitim seferberliği 97 yıl geçmesine rağmen devam etmektedir.

Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma ? yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz.

2020-2021 Eğitim öğretim yılı 21 Eylül itibariyle Okul öncesi ve İlkokul 1 sınıflara yüz yüze eğitim ile başlayacak. Şimdilik diğer öğrencilerimizle yüz yüze olamayacak olmanın burukluğunu içimizde yaşasak da geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimizle uzaktan eğitimle buluşmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Uzaktan eğitim süresince büyük özveri ve fedakarlıkla çalışan öğretmenlerimizin EBA üzerinden yapacakları canlı dersler, TRT EBA TV uygulaması ve ilçemizin bütün okullarında oluşturduğumuz EBA destek merkezlerimizle tüm öğrencilerimize bütün gayretimizle eğitim öğretim hizmetini sunacağız. Bizler ilçemiz okullarında öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığı için bütün tedbirleri aldık ve almaya da devam ediyoruz. Maske, mesafe ve temizlik kuralına özen göstererek inşallah 21 Eylül tarihinde Anasınıfı, İlkokul 1.sınıflarda okuyan öğrencilerimizle beraber okullarımızı güvenle hep birlikte açacağız.  Daha sonraki haftalarda diğer sınıf kademelerinin de açılması planlanmaktadır. Biz Sarız İlçesi olarak  İlçe Kaymakamımız başta olmak üzere , Sarız Belediyemiz ve hayırseverlerimizin, maddi destekleri ile  hijyen kurallarını en iyi şekilde uygulayacak gerekli tedbirlerimizi aldık. Okullarımızı güvenli ortam haline dönüştürdük. Bu tedbirler ışığında hiçbir sorun yaşamayacağımıza inanıyorum. Bu konuda öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz müsterih olsunlar.

Bu duygu ve düşüncelerle gerek uzaktan eğitim sürecinde ve gerekse okullarımızın eğitime hazır hale getirilmesinde fedakârca çalışan kıymetli meslektaşlarımızın, geleceğimizin mimarı çocuklarımızın ve gençlerimizin ve değerli velilerimizin yeni eğitim yılını tebrik ediyorum.

 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının öğrenci, öğretmen, yönetici ve Sarız İlçemize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." dedi. 

15-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-202015-09-2020

YENİ MAH. CUMHURİYET CAD. NO 2 SARIZ / KAYSERİ - 0352 561 20 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.