KAYSERİ SARIZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN GÖKHAN TÜRKDÖNMEZ´İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN GÖKHAN TÜRKDÖNMEZ´İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI.


 

Bugün, 29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümünün coşkusunu millet olarak hep birlikte yaşıyoruz.  Demokrasi ve millet iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, milletimizin güçlü varlığı ile sonsuza kadar yaşayacaktır.

Cumhuriyetimiz, milletimizin bağımsızlığına kastedenlere karşı kendi maddî ve manevî değerleriyle gözünü kırpmadan yürüttüğü millî mücadelenin sonucudur.

 İstiklâl Savaşı’yla ismini tarihe yeniden yazdıran kahraman, fedakâr milletimiz, cumhuriyetin ilânıyla sonsuza kadar hür ve bir arada yaşama azim ve kararlılığını dünyaya bir kez daha göstermiştir.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız acı olay, cumhuriyetimizin ne kadar kıymetli bir yönetim şekli olduğunu bir kez daha gösterdi. Çünkü, tanklara ve uçaklara bedenlerini kahramanca siper eden, cumhuriyetine, demokrasisine, kendi iradesine sahip çıkan, millî ve manevî değerleri benimsemiş yeni nesil oldu.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun  93. yılını idrak ettiğimiz bugün; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum. 

 

 

 

Gökhan TÜRKDÖNMEZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

  

YENİ MAH. CUMHURİYET CAD. NO 2 SARIZ / KAYSERİ - 0352 561 20 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.