KAYSERİ SARIZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Gökhan TÜRDÖNMEZ´in, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Gökhan TÜRDÖNMEZ´in, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı, Yıl Sonu Mesajı

19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayan 2016–2017 Eğitim- Öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz.Tüm  öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizle beraber başarılı bir eğitim öğretim yılını tamamladık.

Sevgili Öğrenciler,

Bu eğitim öğretim yılında da çok çalışarak bir üst sınıfa geçmeyi hak ettiniz. Hepinizi tebrik ediyorum. Bazılarınızın notları düşük olabilir. Bu tatil sürecinin, eksik yönlerinizin değerlendirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız.

Yaz tatilini verimli ve güzel geçirmek için kendinize ailenizle beraber mutlaka bir tatil programı hazırlamanız gerekir. Bu programda dinlenmeye, eğlenmeye ağırlık verildiği gibi zayıf derslerin telafisi ya da kendinizi eksik bulduğunuz konuların tekrarı için de zaman ayırmalısınız.

Değerli Öğretmenler,

Her zaman daha iyiyi, daha yeniyi ve daha fazlasını öğretmek amacıyla canla başla mücadeleyi kendinize ilke edinerek kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakarca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum.

Sayın Veliler,

Sizlerin eğitim öğretim sürecine aktif katılımınız, öğrencilerimizi hem sosyal hayatta hem de okul hayatında daha başarılı kılacaktır. Çocuğunuzu tanımaya, onun yeterli ve yetersiz yönlerini objektif olarak değerlendirmeye çalışın. Öğrencilerimizin dönem boyunca sergilediği performans ile akranları veya kardeşleriyle karşılaştırılıp kıyaslanmamalıdır. Yetenek, ilgi ve beceri olarak bakıldığında her çocuğun kendine özgü özellikleri olduğu unutulmamalıdır.

Değerli eğitim neferlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz tatilinizi ailelerinizle birlikte sağlıklı, başarılı ve mutlu geçirmenizi diliyorum.

 

 

 Gökhan TÜRKDÖNMEZ

 İlçe Milli Eğitim Müdürü

YENİ MAH. CUMHURİYET CAD. NO 2 SARIZ / KAYSERİ - 0352 561 20 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.