KAYSERİ SARIZ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VEÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Milli Eğitim Müdürü Gökhan TÜRKDÖNMEZ´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı  
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VEÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

 

97 Yıl önce 23 Nisan 1920 de büyük devlet adamı, eşsiz komutan Mustafa Kemal ´in önderliğinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi; egemenliğin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğunu ortaya koymuş ve Türk Kurtuluş Savaşına milli mücadele özelliği kazandırmış, bu mücadeleyi milli irade temeline oturtmuştur.

               23 Nisan, bağımsızlığa ve hürriyete aşık bir milletin, işgale ve haksızlığa karşı haykırdığı bir gündür. Türk Milleti bağımsızlığını,  "Ya İstiklal Ya Ölüm!", "Millet İstikbalini Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır." diyerek başlattığı Kurtuluş Savaşı ile tüm dünyaya duyurmuştur . Türkiye’nin mimarı Atatürk, milletine ilham kaynağı olan Iiderliğiyle, ileri görüşlülüğüyle, yüksek kudret ve cesareti hür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

                 15 Temmuz 2016 da tüm dünyaya  Cumhuriyete olan bağlılığımızı ve geleceğimizi tayin etme konusunda  "Millet İstikbalini Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır." düsturu ile yaşadığımızı, 97 yıldır aynı duyguları ilk günkü gibi koruduğumuzu tekrar hatırlattık

               Milli Egemenlik hür ve bağımsız yaşamaktır. Milli birlik ve bütünlüktür. Toplumda hürriyetin, eşitliğin ve adaletin sürekli olması ve korunması ancak milli egemenliğin sağlıklı bir biçimde kurulmuş olması ile sağlanabilir. Bu en büyük manevi servettir. Bu sonsuz serveti korumak milletin tümüne aittir. Bu nedenle ülkenin birlik ve beraberliği konusunda hepimize ciddi görevler düşmektedir.

          

               Sevgili Çocuklar;

               Her 23 Nisan´ da bugünün önemini bilerek, heyecanını yaşayarak, yarınlara ümitle koşacaksınız, bu bayram sizindir, Çünkü siz geleceğimizsiniz, Ulusal varlığımızı ve egemenliğimizi sonsuza dek sizler yaşatacaksınız. Milletimizin sizlere duyduğu güvenin bilincini taşımak ve bu güvene layık olmak, böylece bilgi toplumuna ulaşmak en önemli göreviniz olmalı.

              Bizler, sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz. Geçmişimizden, atalarımızdan alacağımız güçle, geleceği sizlerle en iyi şekilde kucaklayacağız.

               Mesajımı şu sözlerle bitirmek istiyorum. "Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir."

               Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın hepimize kutlu olmasını diliyorum.

 

 

Gökhan TÜRKDÖNMEZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü 

YENİ MAH. CUMHURİYET CAD. NO 2 SARIZ / KAYSERİ - 0352 561 20 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.